Mgr. Martin Kupka

Mgr. Martin Kupka

Ministerstvo dopravy ČR

ministr

„Byl bych rád, aby se Ministerstvo dopravy začalo prezentovat nejen jako ministerstvo velkých dopravních staveb dálnic nebo železnic, ale také jako ministerstvo aktivní mobility, tedy i chůze a cyklistiky.“

Medailonek

Martin Kupka se narodil v Jilemnici, kde vystudoval gymnázium. Ve studiu pokračoval na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v oboru žurnalistiky a masové komunikace. Už při studiích působil jako redaktor a moderátor Českého rozhlasu 3 – stanice Vltava. V letech 2000 až 2002 pracoval jako mluvčí Hlavního města Prahy.

Po roční přestávce v privátní sféře se do veřejné správy vrátil jako mluvčí Středočeského kraje, kde byl odpovědný jak za komunikaci s veřejností, tak za prezentaci regionu v oblasti cestovního ruchu. V roce 2009 působil v roli mluvčího a ředitele Odboru komunikace Ministerstva dopravy. Jako ředitel mediální sekce a mluvčí ODS se podílel na parlamentní kampani v roce 2010. Zapojil se i do všech následujících kampaní.

V červnu 2010 se stal mluvčím Vlády ČR. Po vítězství ODS v komunálních volbách v roce 2010 se ujal role starosty v obci Líbeznice. Mandát obhájil i ve volbách v letech 2014 a 2018. Po úspěchu v krajských volbách v roce 2016 působil rok v Radě Středočeského kraje. Na starost měl oblast zdravotnictví. V roce 2020 se do Rady Středočeského kraje vrátil v roli statutárního náměstka hejtmanky pro silniční dopravu. Na podzim 2017 byl zvolen poslancem Parlamentu ČR. Mandát obhájil i ve volbách v roce 2021.

V lednu 2014 byl delegáty 24. Kongresu ODS zvolen místopředsedou strany, tuto funkci obhájil i na 25., 26. a 27. Kongresu v letech 2016, 2018 a 2020.

Martin Kupka je ženatý a má dvě děti. Mluví anglicky, jeho velkými zálibami jsou knížky, hudba a turistika. 

< zpět na přednášející

Modul: Přednášející